Maseczki ochronne – jak prawidłowo ich używać?

Maseczki ochronne – jak prawidłowo ich używać?

Jednym z głównych sposobów rozprzestrzeniania się COVID-19 są kropelki z dróg oddechowych, które ludzie wydalają, gdy mówią, śpiewają, kaszlą lub kichają. Naukowcy donoszą, że wirus może być przenoszony przez ludzi, którzy nie wykazują objawów, co oznacza, że niektórzy ludzie mogą zarażać i nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Maseczki ochronne mają za zadanie ograniczyć takie sytuacje w możliwie jak największym stopniu.

Maseczka ochronna flizelinowa, czy wielokrotnego użytku?

Eksperci twierdzą, że wybierając maskę, należy zwrócić uwagę na:

  

  - materiał,

  

  - dopasowanie,

  

  - oddychalność.

To, jak dobrze maska chroni, zależy zarówno od tego, z czego jest wykonana, jak i od tego, jak dobrze przylega do twarzy. W końcu - jeśli nie będziesz w stanie przez nią swobodnie oddychać, będzie mniej prawdopodobne, że będziesz ją prawidłowo nosić.

Natomiast, jeśli chodzi o wybór maseczek między wielokrotnego użytku, a flizelinową – najważniejsze jest zachować zdrowy rozsądek. Na przykład maski niemedyczne z tkaniny, jak maseczka ochronna streetwear z nadrukiem złoty print może być dobrym i wygodnym wyborem, jeśli w miejscu, w którym mieszkasz COVID-19 jest powszechny, ale sama nie masz żadnych objawów COVID-19. W takim przypadku są zwykle zalecane bawełniane maski niemedyczne.

Maski ochronne flizelinowe takie jak maseczka ochronna flizelinowa higieniczna biała dzisiaj ciężej dostępne na całym świecie z powodu pandemii. Są jednak zalecane, jeśli Ty lub członek rodziny jesteście bardziej narażeni na ciężką chorobę z powodu COVID-19 (osoby w wieku powyżej 60 lat lub z chorobami współistniejącymi) lub jeśli opiekujesz się osobą z COVID-19. Należy również korzystać z takiego rodzaju maski, aby chronić innych, jeśli masz objawy choroby wywołanej przez koronawirusa.

Maseczka ochronna flizelinowa PrimoMaseczka ochronna bawełniana Primo

Jak często należy zmieniać maseczkę ochronną?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że dobrze jest mieć najmniej dwie maseczki. W ten sposób będziesz zawsze mieć do dyspozycji świeżą maskę, jeśli jedna z nich jest w praniu. Aby wiedzieć, jak często zmieniać maskę wielokrotnego użytku weź pod uwagę swój harmonogram i styl życia. Idealnie byłoby, gdybyś w czasie spędzała większość czasu podczas pandemii w domu.

Nie zmienia o faktu, że będziesz potrzebować czystej maski za każdym razem, gdy będziesz wybierać się w miejsce, w którym utrzymanie stałego dystansu fizycznego może być wyzwaniem, jak sklep, czy publiczny transport. Maseczka ochronna bawełniana z kwiatowym wzorem powinna być zmieniane codziennie i najlepiej, jeśli są prane po każdorazowym użyciu. Maskę można prać w pralce albo ręcznie, używając gorącej wody z mydłem. Jednorazowych, niebieskich masek chirurgicznych nie można prać ani czyścić i należy je wyrzucić, gdy są widocznie zabrudzone lub uszkodzone.

Maseczka ochronna z nadrukiem AnaisMaseczka ochronna bawełniana Wiesmann czarna

Jak prawidłowo zakładać i nosić maseczkę ochronną?

Umyj ręce przed założeniem maski – za każdym razem. Zakładając maseczkę w prawidłowy sposób pamiętaj, aby dokładnie zakryć nos i usta i zabezpieczyć ją pod brodą. W miarę możliwości spróbuj dopasować ją ściśle do boków twarzy, równocześnie jednak upewnij się, że możesz swobodnie oddychać. Po przyjściu do domu zdejmuj maseczkę ostrożnie – chwytając ją tylko za gumki bądź paski. Następnie od razu umieść maskę w pralce. Koniecznie też uważaj, aby nie dotknąć oczu, nosa i ust podczas wyjmowania i umyj ręce natychmiast po zdjęciu.

Zobacz także pełną ofertę naszego sklepu bielizną damską Diores.pl

Zostaw odpowiedź

* Imię:
* E-mail: (Nie opublikowano)
   Strona: (Site url withhttp://)
* Komentarz: