Biustonosze sportowe

Biustonosze sportowe są niezbędnym elementem stroju sportowego. Ich zadaniem jest nie tylko podtrzymywanie biustu, ale również niwelowanie nawet 80% przeciążeń i drgań, na które narażone są piersi w czasie aktywności fizycznej. Każda zmiana położenia piersi wpływa negatywnie na tkankę łączną, która ulega nieodwracalnemu rozciągnięciu. Z tego powodu nie można bagatelizować konieczności noszenia biustonoszy sportowych w czasie treningu.

Jak odpowiednio dobrać biustonosz sportowy

Biustonosz sportowy doskonale spełnia wspomniane funkcje, pod warunkiem, że zostaną one odpowiednio wybrane nie tylko pod względem modelu, ale także rozmiaru. Za ciasne lub zbyt luźne biustonosze sportowe nie podtrzymają biustu we właściwy sposób.

Na szczęście dobranie odpowiedniego modelu nie jest rzeczą trudną. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę rozmiar biustu. W przypadku miseczek o mniejszych rozmiarach, można sięgnąć po biustonosz sportowy działający w ten sposób, że przybliżają do klatki piersiowej obie piersi jednocześnie. Jeśli jednak chodzi o miseczki C i większe, należy zwrócić uwagę na to, żeby konstrukcja biustonosza pozwalała na przybliżenie każdej z piersi osobno. Dzięki temu biust zachowa odpowiednią pozycję nawet w czasie najbardziej wymagających ćwiczeń.

Przy wyborze modelu warto też zwracać uwagę na ramiączka. Im szersze ramiączka tym potrzymanie biustu będzie stabilniejsze. Warto po nie sięgać również przy miseczkach A i B, jeśli tylko treningi są intensywne.

Poza modelem, liczy się także rozmiar biustonoszy sportowych. Biustonosz sportowy nie może być luźny pod biustem. Wobec tego, pomiar obwodu w tym miejscu powinien być dokonywany na wydechu. Miarka powinna mocno przylegać do ciała. Do pomiaru obwodu w biuście warto wypuścić powietrze i mierzyć się tam, gdzie obwód biustu jest najszerszy.

Materiał wykonania biustonoszy sportowych

Odpowiednio dokonane pomiary są kluczem do sukcesu, czyli wyboru biustonoszy w dobrych rozmiarach. Jednak dla pełnego komfortu nie można ignorować kwestii tak ważnej, jak materiały, z których są wykonane. Tkaniny, z których szyje się biustonosze sportowe powinny być elastyczne, ale ich rola na tym się nie kończy. Istotne jest też to, by włókna były szybkoschnące, a tym samym nie tylko podnosiły wygodę, ale również zapobiegały otarciom skóry.

W ofercie Diores znajdziesz biustonosz sportowy z miękkimi, dodatkowo wyściełanymi miseczkami. Fiszbiny, które się w nich znajdują, zapewniają odpowiednie podtrzymanie biustu. Biustonosze mają szerokie ramiączka, które są idealne w czasie wykonywania intensywnych ćwiczeń. Kilkustopniowe zapięcia gwarantują idealne dopasowanie rozmiaru pod biustem również wtedy, gdy rozmiar obwodu ulegnie zmianie. Dodatkowo, biustonosze sportowe dostępne w naszym sklepie zostały starannie wykonane i wyglądają tak, że można nosić je bez dodatkowych koszulek.

Obok funkcji praktycznych, biustonosz sportowy pełni też funkcje estetyczne. Dlatego warto mieć na względzie to, żeby przy okazji zdrowej sylwetki zagwarantować sobie również doskonały wygląd – nie tylko po, ale już w trakcie ćwiczeń.

Pokaż 2 z 2 produktów
Pokaż 2 z 2 produktów