Jak dbać o strój kąpielowy by posłużył nam dłużej?

Jak dbać o strój kąpielowy by posłużył nam dłużej?

Zbyt często skupiamy się wyłącznie na doborze stroju kąpielowego, po czym – gdy już znajdziemy ten idealny, nie dbamy o niego wystarczająco dobrze. To błąd. Tym bardziej, gdy weźmie się pod uwagę to, jak wiele czasu poświęciliśmy na znalezienie ideału – naprawdę warto zatroszczyć się o to, by posłużył najdłużej jak to możliwe.

Planując właściwą pielęgnację kostiumu, należy w pierwszej kolejności brać pod uwagę wskazówki z następujących źródeł:

  

  - opis produktu,

   

   - metka stroju,

  

   - wskazówki producenta/sprzedawcy.

Zachęcamy również, by sięgnąć po nasze wskazówki, które niosą dodatkową wiedzę o tym, jak dbać o stroje kąpielowe, by służyły długie i w jak najlepszym stanie.

    1. Opłucz kostium kąpielowy po wyjściu z wody

Opłukanie kostiumu kąpielowego, bez względu na to, czy chodzi o jednoczęściowy, strój dwuczęściowy jest podstawową zasadą prawidłowego podejścia do utrzymania go w możliwie jak najlepszym stanie.

To jednak nie wszystko! Pamiętaj też, aby wyprać strój kąpielowy po każdym założeniu - nawet jeśli nie wchodziłaś w nim do wody. Zrozumienie zasadności tej wskazówki jest proste. Otóż pomijając fakt, że np. zażywając kąpieli słonecznej, z pewnością będziesz się pocić to pomyśl o wszystkich produktach, jakimi się smarujesz.

Przede wszystkim są to kosmetyki ochronne zawierające filtry przeciwsłoneczne – zwykle mają one w sobie składniki, które mogą:

   

    - uszkodzić tkaninę,

    - doprowadzić do ewentualnego rozpadu materiału.

Jakby tego było mało, niektóre filtry SPF są bardziej szkodliwe niż inne. Płyny na bazie mineralnej i formuły olejków mogą z czasem powodować żółknięcie lub plamy, jeśli kostiumy kąpielowe nie są odpowiednio prane. Oczywiście te w jasnej kolorystyce, jak kostium kąpielowy jednoczęściowy w kolorze białym Sonia M-459 będą na żółknięcie narażone w większym stopniu, ale tak naprawdę wpływ zawartych w kosmetykach substancji może być widoczny na każdym kolorze stroju.

Jeszcze jeden powód, by skrupulatnie prać kostium (zwłaszcza chodzi o kąpiel w basenie) nazywa się chlor. To substancja znana z tego, że działa bardziej agresywnie na tkaniny strojów kąpielowych niż woda (zarówno słodka, jak i słona).

Strój kapielowy trzyczęściowy Primo model 614 czarnyStrój kąpielowy jednoczęściowy Feba F31/766

  1. Jak czyścić i w czym prać strój kąpielowy?

Jak czyścić strój kąpielowy? Absolutnie nie wrzucaj stroju kąpielowego do pralki ani nie używaj żadnego starego detergentu! Aby uzyskać najlepsze rezultaty:

 

   - wypierz strój kąpielowy ręcznie,

  

   - użyj detergentu przeznaczonego specjalnie do tkanin delikatnych.

Tego rodzaju detergent powinien chronić kolory tkaniny i bezpiecznie eliminować z jej powierzchni wszelkie oleje i chemikalia bez uszkadzania drobnych włókien. Jeśli jesteś poza domem i nie masz możliwości prania ręcznego – zalecamy wypłukanie kostiumu przynajmniej w słodkiej wodzie.

Kostium kąpielowy dwuczęściowy Primo model 615 col.8Kostium kąpielowy jednoczęściowy Meriell Club 046/193

    1. Jak prawidłowo suszyć strój kąpielowy?

Aby wysuszyć strój kąpielowy nie uszkadzając go – w pierwszej fazie, delikatnie go zawiń w czysty, suchy ręcznik, lekko naciskając, aby usunąć nadmiar wody. Mimo iż z całą pewnością odczujesz taką pokusę: pod żadnym wypadkiem nie należy wykręcać kostiumu kąpielowego, ponieważ może to spowodować uszkodzenie włókien. Kiedy skończysz, połóż kostium kąpielowy na płasko – aż do pełnego wyschnięcia. Dodatkowo pamiętaj, aby strój kąpielowy nie suszył się bezpośrednio na słońcu. Może to spowodować blaknięcie kolorów.

Strój dwóczęściowy Feba F11B/704Strój kąpielowy monokini Meriell Club 051/184

Zostaw odpowiedź

* Imię:
* E-mail: (Nie opublikowano)
   Strona: (Site url withhttp://)
* Komentarz:
Type Code