Maseczki ochronne - nowe trendy

Maseczki ochronne - nowe trendy

Jeszcze zanim postanowiono odgórnie, iż w najbliższej przyszłości maseczki ochronne staną się obowiązkowym elementem naszego stroju poza domem – liczne gwiazdy i osoby wpływowe zachęcały do ich noszenia w celu ochrony innych.

Nic więc dziwnego, że podobnie jak okulary przeciwsłoneczne, czy czapki przekształciły się z ochrony przeciwsłonecznej – również maseczki ochronne zamieniają się powoli w modne dodatki. Jest to jakieś rozwiązanie, które być może wielu osobom pozwoli bardziej się oswoić z koniecznością zasłaniania twarzy i sprawić, by była nieco bardziej przyjemna i przy okazji stylowa.

Skoro tak – warto poświęcić nieco więcej uwagi temu, jak sprawić by maseczki ochronne były zgodne z trendami, równocześnie dbając o bezpieczeństwo.

Maseczka materiałowa czy z włókniny?

Jedną z pierwszych decyzji, jakie należy podjąć przed wyborem modnej maseczki jest ta, czy postawić na tą wykonaną z włókniny, czy z materiału. Jak zawsze – obie opcje mają swoje grupy zwolenników, wady, zalety i charakterystyczne cechy, a ostateczny wybór zawsze powinien być rozstrzygnięty według indywidualnych preferencji. Poniżej kilka najważniejszych faktów dotyczących obu rodzajów maseczek, które warto zapamiętać.

Maseczki materiałowe są:

  •   - łatwe do utrzymania w czystości (wystarczy je wyprać),
  •   - dobrą inwestycją – można ich używać wielokrotnie,

  •   - zdaniem wielu osób najwygodniejsze w użytkowaniu,

  •   - dostępne w wielu różnych, również bardzo kobiecych wzorach np. materiałowa maseczka ochronna w kolorze białym z kwiatami.

Maseczki z włókniny są:

  •   - bardziej skuteczne w zmniejszaniu ryzyka przenoszenia chorobotwórczych drobnoustrojów,

  •   - zwykle jednorazowego użytku,

  •   - dobrze dopasowane do twarzy użytkownika,

  •   - zwykle ograniczone do kilku wyborów, jeśli chodzi o design.

Gdyby kierować się wyłącznie modowymi pobudkami – maseczki materiałowe byłyby zdecydowanym zwycięzcą w tym pojedynku. Jednak tak jak wcześniej zostało wspomniane – przy ostatecznym wyborze należy wziąć pod uwagę wiele czynników i podjąć decyzję w bardzo indywidualny sposób.

Maseczka ochronna z nadrukiemMaseczka higieniczna biała

Maseczki ochronne na cieplejsze dni

Największym wyzwaniem w kontekście noszenia maseczek okazują się wyższe temperatury. Całe szczęście producenci pomyśleli i o tym – starając się, by materiały używane do ich produkcji były nie tylko w stanie maksymalnie pomóc w walce z zarazkami, ale też zapewniały możliwość swobodnego oddychania. Bawełna jest tutaj zdecydowanym liderem, a maseczka ochronna wzór krata doskonałym przykładem jej mądrego (i modnego) wykorzystania.

Maseczka ochronna cieńka na latoMaseczka ochronna bawełniana

Maseczka ochronna wielokrotnego użytku

Maseczka materiałowa to maseczka wielokrotnego użytku – co jest bardzo dobrym rozwiązaniem z wielu powodów. Przede wszystkim jest to ekonomiczne – dlatego kupując maseczkę, dobrym pomysłem jest kierować się tym, aby była ona wysokiej jakości, bo to daje większą pewność, że nawet po wielu praniach nie straci ona swoich najważniejszych cech: odpowiedniego dopasowana do twarzy, czy też intensywności printu, który to sprawia, że jest nie tyle przykrym obowiązkiem, co modnym dodatkiem do stylizacji.

Maseczka ochronna moroMaseczka ochronna z prontem puma

Zostaw odpowiedź

* Imię:
* E-mail: (Nie opublikowano)
   Strona: (Site url withhttp://)
* Komentarz: