Maseczki ochronne - chroń siebie i innych.

Maseczki ochronne - chroń siebie i innych.

Zgodnie z rozporządzeniem od 16 kwietnia 2020 r. obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Każdy, kto wychodzi z domu, musi zakryć te części twarzy. Obowiązek ten może być spełniony, gdy zastosowana będzie np. maseczka jednorazowa lub maseczka materiałowa. Chusta, apaszka, czy szalik nie będzie świadczył o naszym profesjonalnym podejściu do sprawy. Jak wiadomo, stosując takie maseczki ochronne, najlepiej spośród dostępnych powszechnie osłon chronimy siebie i innych. Osoby zakażone koronawirusem, które przechodzą chorobę bezobjawowo, nie będą nieświadomie zarażać innych. Niestosowanie się do tych zasad zagrożone jest karą grzywny.

Czy trzeba nosić maseczkę ochronną ?

Zgodnie z nowym rozporządzeniem zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej jest obowiązkowe i będzie obowiązywało do odwołania. Poza paroma wyjątkami jesteśmy zobowiązani zakrywać nos i usta. Ma to zapobiegać rozprzestrzenianie się wirusa, ale o tym większość z nas już wie. Nad skutecznością tej metody nie będziemy się rozpisywać, bo ma ona tyle samo zwolenników co przeciwników. Pewne jest jednak to, że głównym zadaniem noszenia maseczki ochronnej jest osłona przed zarażaniem innych. Skuteczna jest najbardziej w przypadku, gdy jesteśmy nieświadomymi nosicielami wirusa. Czy tylko maską ochronną można osłonić nos i usta ? Według przepisów trzeba zasłonić twarz, ale nie koniecznie musi to być maseczka. Może to również być chustka, szalik, przyłbica czy inne. Jednak spośród tego najwygodniejsze i najszybsze w odkażeniu są maseczki ochronne zwłaszcza te wielokrotnego użytku.

Maseczka ochronna bawełnianaMaska ochronna z bawełny czarna

Jaką maskę ochronną wybrać ?

Wiele firm bieliźniarskich w związku z panującą pandemią zmieniła swoje priorytety i przestawiła się na szycie maseczek ochronnych. Dzięki temu na rynku pojawiło się wiele masek, spośród których każdy znajdzie coś idealnego dla siebie i to nie tylko pod względem rozmiarów, ale także wzorów lub kolorów. Dzięki temu możesz nie tylko ochronić siebie i innych, ale także fajnie wyglądać podczas wyjścia z domu.

Możesz wybrać pomiędzy spokojnym stonowanym jednolitym kolorem a zwariowanym motywem, maseczki szalonego klauna, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. Dla Pań fajną propozycją są maseczki z motywem kwiatowym lub słowiańskim, które podkreślą delikatną kobiecą naturę.

Maseczka ochronna z nadrukiem klaunMaseczka ochronna materiałowa z printem

Maseczka ochronna bawełniana czy flizelinowa ?

Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i upodobań każdego z nas. Maseczka z bawełny posłuży z pewnością dłużej. Natomiast ta z fizeliny jest cieńsza, co dla niektórych z pewnością będzie atutem. Jest ona jednak mniej, trwała niż bawełniana, choć też pozwala na kilkukrotne wypranie. Przy zakupie maseczki ochronnej warto zwrócić uwagę z ilu warstw materiału jest uszyta. Zwróć też uwagę czy można ją prać i w jakiej temperaturze oraz, czy ma wygodne gumki do założenia na uszy, co z pewnością ułatwi jej dopasowanie do twarzy tak, aby, jak najbardziej przylegała.

Maseczka ochronna higieniczna białaMaseczka ochronna bawełniana z wzorem

Niezależnie więc na jaki rodzaj maseczki ochronnej się zdecydujesz, to pamiętaj, że masz obowiązek noszenia jej w miejscach publicznych dla własnego i czyjegoś bezpieczeństwa. Dlatego bądź odpowiedzialny i osłaniaj nos oraz usta przy każdym wyjściu z domu.

Zostaw odpowiedź

* Imię:
* E-mail: (Nie opublikowano)
   Strona: (Site url withhttp://)
* Komentarz: