Dlaczego odpowiedni rozmiar stroju kąpielowego jest tak ważny?

Dlaczego odpowiedni rozmiar stroju kąpielowego jest tak ważny?

Zastanawialiście się kiedyś nad tym ? Dodam, że nie jest to tylko kwestia ładnego wyglądu. Za mały bądź za duży kostium kąpielowy może niekorzystnie odbić się na Twoim zdrowiu. Zastanawiasz się w jaki sposób ? Przeczytaj artykuł do końca.

Otarcia i odciski - temat dobrze każdemu znany

Każdej z nas zdarzyło się na pewno kupić za mały czy też za duży strój kąpielowy jednak nie zawsze do końca jesteśmy świadome tego jakie to może mieć konsekwencje dla naszego zdrowia noszenie luźnego czy ciasnego stroju.

Wyobraź sobie całkiem realną sytuację. Jesteś na wakacjach prawie cały dzień spędzasz w swoim idealnym stroju kąpielowym. Korzystasz z uroków okolicy, promieni słońca jesteś wypoczęta i zrelaksowania czujesz się fantastycznie. W tej całej euforii możesz nawet nie zauważyć jak materiał kostiumu wbija się w Twoje ciało. Dopiero wieczorem po powrocie do hotelu, rozebraniu się zauważasz zaczerwienienia wokół piersi czy tez popuchnięcia na ciele. Wszystko to jest efektem źle dobranego stroju kąpielowego, dlatego warto poświęcić chwilę i kupić taki odpowiednio dopasowany do naszej sylwetki.

Strój kąpielowy dwuczęściowy

- Zbyt luźne lub zbyt ciasne figi kąpielowe

Odpowiednio dopasowane figi to podstawa oprócz estetyki muszą być dobrze dobrane do naszej postury. Jeżeli będą za duże to po prostu się zsuną i na pewno nie będziesz czuć się komfortowo. Zbyt małe będą się rolować, a ponadto za duży ucisk na brzuch może powodować niejednokrotnie problemy z żołądkiem. W bardzo ekstremalnym przypadku zbyt obcisłe figi mogą nawet przyczynić się do problemów z pęcherzem.

- Zbyt luźny lub zbyt ciasny biustonosz kąpielowy

Za małe miseczki albo za ciasny obwód mogą przyczynić się nie tylko do tego, że będziesz odczuwać pewien dyskomfort. Ucisk spowodowany noszeniem za małego biustonosza przyczyni się do nieprawidłowe przepływu tkanki limfatycznej oraz zwiększy ucisk na nerwy międzyżebrowe czego w konsekwencją będzie ból piersi, pleców a nawet głowy.

Konsekwencją noszenia za dużego biustonosza jest to, że na pewno nie będzie on dobrze trzymał piersi, a co za tym idzie nie będziesz czuła się atrakcyjnie. Dodatkowo przy dużej aktywności źle podtrzymany biust będzie w ciągłym ruchu co może zakończyć się również różnymi dolegliwościami bólowymi.

Strój kąpielowy jednoczęściowy

Tutaj podobnie jak przy noszeniu stroju dwuczęściowego jesteśmy narażone na podobne konsekwencje i dolegliwości. Zbyt ciasny będzie powodował ucisk na biust, brzuch a nawet kręgosłup, co z pewnością zakończy się otarciami i niepotrzebnym bólem. Zbyt duży natomiast nie będzie odpowiednio trzymał się na ciele prze co na pewno nie będziesz czuła się swobodnie i stracisz całą swoją atrakcyjność i pewność siebie.

Jak dobrze dobrać odpowiedni strój kąpielowy kupując online?

Nie masz czasu biegać po sklepach i chciałabyś kupić odpowiedni, dobrze dopasowany kostium kąpielowy w sieci ? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Oto kilka informacji, które na pewno pomogą Ci w dopasowaniu odpowiedniego rozmiaru.

- Zmierz obwód pod biustem dosyć ciasno

- Zmierz obwód w biuście na wysokości brodawek z lekkim zapasem (tak abyś centymetr krawiecki mogła swobodnie obrócić wokół osi)

- Zmierz obwód bioder

- Porównaj swoje wymiary z tabelą rozmiarów danego producenta stroju kąpielowego, który Cię interesuje

- Nie sugeruj się zbyt mocno rozmiarem, który nosisz na co dzień ponieważ może on nieco odbiegać od tego jaki ma poszczególny kostium. Każdy producent ma swoją rozmiarówkę, dlatego zalecamy naszym klientom aby się dokładnie wymierzyli i porównali swoje wymiary z tymi jakie podaje nam producent danego towaru.

Nie zajmie Ci to zbyt wiele czasu, a dzięki temu unikniesz konsekwencji zdrowotnych i zaoszczędzisz czas oraz pieniądze związane z odsyłaniem lub wymianą źle dopasowanego stroju kąpielowego.

Zostaw odpowiedź

* Imię:
* E-mail: (Nie opublikowano)
   Strona: (Site url withhttp://)
* Komentarz:
Type Code