Jak wybrać strój kąpielowy na basen?

Jak wybrać strój kąpielowy na basen?

Pływanie to wyjątkowo przyjemny rodzaj aktywności fizycznej. Szczególnie po ciężkim i stresującym dniu dobrze jest spędzić przynajmniej godzinkę na basenie, gdyż nie tylko wpływa to pozytywnie na nasz kręgosłup, ale także pomaga zmniejszyć stres i napięcie. Mimo tych oczywistych zalet, wiele kobiet nie chodzi na basen w obawie, że strój kąpielowy może uwidocznić niedoskonałości ich figury. W dzisiejszym wpisie postaramy się doradzić, jak wybrać kostium kąpielowy na basen, który podkreśli największe atuty sylwetki i zamaskuje jej ewentualne mankamenty.

Strój kąpielowy na basen – który jest najlepszy?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów strojów kąpielowych i w pierwszej chwili trudno zdecydować, który z nich wybrać. Każda z nas chciałaby wyglądać na basenie atrakcyjnie, jednocześnie nie tracąc na komforcie, dlatego podczas zakupu kostiumu warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników.

Zupełnie inny strój kąpielowy sprawdzi się podczas wakacji, gdy chcemy się poopalać i pokąpać w morzu, a inny na pływalni. Wybierając się na plażę najczęściej sięgamy po bikini, które odsłania trochę więcej ciała, z kolei na basen najlepszym wyborem będą stroje kąpielowe jednoczęściowe.

F29 oryginalny kostium plażowy jednoczęściowy

Na basenie dobrze sprawdzi się model z zabudowanym przodem i ewentualnie z wycięciami na plecach. Kostium nie powinien być ani zbyt luźny, ani zbyt obcisły. Warto także zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonany. Najlepiej, żeby cechował się on zwiększoną odpornością na chlor, gdyż w przeciwnym razie szybko pojawią się na nim prześwity i nie będzie można z niego korzystać.

Jak dobrać strój kąpielowy do typu sylwetki?

Istnieje przekonanie, że stroje kąpielowe jednoczęściowe bezlitośnie podkreślają wszystkie niedoskonałości i sprawiają, że nie wyglądamy zbyt atrakcyjnie. Jeśli odpowiednio dobierzemy strój do typu sylwetki, wcale tak być nie musi. Wręcz przeciwnie, kostium jednoczęściowy może pomóc nam w ukryciu naszych mankamentów i sprytnie wyeksponować największe atuty.

Wybierając strój kąpielowy jednoczęściowy warto zwrócić uwagę na jego kolor. Ciemne barwy optycznie wyszczuplają sylwetkę, jaskrawe przykuwają uwagę. Mając świadomość, które partie ciała chcemy podkreślić, a które uczynić mniej widocznymi, możemy w taki sposób grać kolorami, żeby jak najlepiej prezentować się w stroju.

Milano czarny strój kąpielowy jednoczęściowy XXL

Jeśli chcemy, żeby nasza talia wydawała się szczuplejsza, najlepszym wyborem będzie ciemny kostium jednoczęściowy ze specjalnymi, wszytymi po bokach wstawkami kolorystycznymi. Podłużne przeszycia wysmuklają sylwetkę, z kolei poziome odcięcia mogą sprawić, że będziemy wydawały się niższe. Taki sam efekt nastąpi w przypadku przedłużonego dołu przypominającego krótkie spodenki. Zabudowany dół może także optycznie odjąć nam kilka centymetrów wzrostu, lecz bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku, gdy mamy nieco szersze biodra i chciałybyśmy je ukryć.

F29 jednoczęściowy kostium kąpielowy z miękkimi wkładkami

Oprócz kolorów warto zwrócić uwagę także na wzory. Panie, które nie mają zbyt dużego biustu i chciałyby, żeby wydawał się on bardziej wydatny, powinny wybierać stroje kąpielowe jednoczęściowe w geometryczne wzory, duże kwiaty, poprzeczne paski lub groszki. Te z nas, które posiadają bardziej krągłe kształty, korzystniej wyglądały będą w kostiumach w drobne wzory lub pionowe paski.

Zostaw odpowiedź

* Imię:
* E-mail: (Nie opublikowano)
   Strona: (Site url withhttp://)
* Komentarz: