Biustonosze - z fiszbinami czy bez?

Biustonosze - z fiszbinami czy bez?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli staników, wśród nich usztywniane, półusztywniane, modele typu push-up oraz biustonosze na duży biust z miękkimi miseczkami. Dodatkowo wyróżniamy staniki na fiszbinach i bez. Czym właściwie są fiszbiny i do czego służą? Czy lepsze są biustonosze z fiszbinami czy bez?

Fiszbiny to nic innego jak półokrągłe druty, które wszywa się w miseczkę biustonosza po to, żeby podtrzymywały piersi i nadawały im ładny kształt. Obecnie fiszbiny wykonywane są zazwyczaj z metalu, jednak od jakiegoś czasu w niektórych modelach staników spotyka się również fiszbiny plastikowe. Zaletą fiszbin jest fakt, że skutecznie modelują one piersi i odciążają ramiona, dlatego wyposażone są w nie praktycznie wszystkie biustonosze na duży biust. Wzmocniona konstrukcja stanika podtrzymuje ciężar piersi, dzięki czemu nie spoczywa on na ramiączkach. Biustonosze na fiszbinach polecane są nie tylko kobietom z dużym biustem. Ten element konstrukcji stanika wykorzystywany jest praktycznie we wszystkich modelach – od bardotki po biustonosze z miseczkami push-up. Podtrzymane fiszbinami piersi sprawiają wrażenie pełniejszych i bardziej krągłych, przez co po tego typu staniki sięgają chętnie również panie, które chcą by ich biust prezentował się bardziej okazale. Warunkiem skuteczności fiszbin jest dobrze dopasowany rozmiar biustonosza. Szczególnie miseczka, która powinna obejmować całą pierś tak, żeby fiszbina nie wskazywała środka pachy. Odpowiednio dobrany stanik ze wzmocnioną fiszbinami konstrukcją pozwoli utrzymać piersi na właściwym miejscu. To dlatego ku zaskoczeniu niektórych biustonosze na duży biust najczęściej nie posiadają usztywnianych miseczek – jeśli są dobrze dopasowane, ciężar podtrzymywany jest przez sam obwód, dzięki czemu dodatkowe wzmocnienie miseczek pianką nie jest już potrzebne.

Biustonosze bez fiszbin wybierają zazwyczaj młode dziewczyny, które wchodzą w okres dojrzewania i dopiero zaczynają swoją „przygodę” ze stanikiem i panie, które z jakichś powodów nie mogą nosić biustonosza na fiszbinach. Najczęściej są to kobiety w ciąży, młode mamy, które karmią piersią lub amazonki. Modele bez fiszbin z reguły nie są polecane jako biustonosze na duży biust, ponieważ znacznie gorzej kształtują one i unoszą piersi niż staniki wzmocnione fiszbinami. Żeby pozbawione „rusztowania” miseczki były w stanie podtrzymać piersi, staniki tego typu są z reguły bardziej zabudowane i wszyty mają specjalny szeroki mostek, zaś ramiączka i pasek z tyłu są znacznie szersze. Mimo, że zdecydowanie gorzej radzą sobie z podtrzymaniem biustu, biustonosze bez fiszbin w niektórych wypadkach są koniecznością.

Na pytanie, które biustonosze są lepsze, te na fiszbinach czy bez nich, jak widać nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji. Modele z fiszbinami pięknie unoszą i kształtują piersi, dlatego polecane są jako biustonosze na duży biust i nie tylko. Z kolei staniki ich pozbawione docenią kobiety w ciąży, karmiące i wszystkie te, które z jakichś przyczyn nie mogą nosić modeli z fiszbinami. Na rynku bieliźniarskim jest tak duży wybór biustonoszy, że każda kobieta z pewnością znajdzie idealny model dla siebie.

biustonosz biały czarny biustonosz push-up cielisty biustonosz biustonosz bardotka

Zostaw odpowiedź

* Imię:
* E-mail: (Nie opublikowano)
   Strona: (Site url withhttp://)
* Komentarz: