Jak dobrać biustonosz do sukni ślubnej?

Jak dobrać biustonosz do sukni ślubnej?

Chociaż na pierwszy rzut oka niewidoczna, bielizna ślubna jest tak samo ważna jak właściwie dobrane do sukni buty czy weselny makijaż. Wydawać by się mogło, że zakup bielizny jest sprawą błahą, dlatego w natłoku przedślubnych przygotowań przyszłe panny młode często zostawiają sobie to na ostatnią chwilę. To duży błąd, ponieważ nawet najpiękniejsza suknia nie będzie dobrze leżała jeśli mamy źle dobraną bieliznę.

Poszukiwania idealnego kompletu bielizny ślubnej najlepiej zacząć od biustonosza. Pamiętajmy, że stanik będziemy miały na sobie przynajmniej kilka godzin, dlatego musi być on wygodny i dobrze dopasowany pod względem rozmiaru. Jeśli mamy już wstępnie wybraną suknię, najlepiej zrobić rozeznanie i dowiedzieć się jaka bielizna ślubna będzie pasowała do danego fasonu i rodzaju dekoltu.

Przyszłe panny młode często pytają o to, jaki typ stanika najlepiej sprawdzi się w przypadku sukni z odkrytymi ramionami. Dość powszechnym błędem jest zakładanie do tego typu kreacji biustonosza z silikonowymi ramiączkami. Przezroczyste i z pozoru niewidoczne silikony w rzeczywistości wyglądają bardzo nieestetycznie i wbijając się z ramiona czasami potrafią zepsuć cały efekt. Do gorsetowej sukni ślubnej zdecydowanie najlepiej sprawdzi się stanik typu bardotka, czyli nisko zabudowany i podnoszący biust. Przy dobrze dobranym rozmiarze biustonosz nie powinien się zsuwać, więc ramiączka są już w tym wypadku całkowicie zbędne.

Stosunkowo problematyczne pod względem doboru biustonosza są także kreacje z okrytymi plecami. W tym przypadku idealny będzie stanik zapinany na brzuchu, którego zapięcie znajduje się znacznie niżej niż w klasycznym biustonoszu. Jeśli suknia ślubna posiada głęboko wycięty dekolt, idealny będzie model stanika z nisko zabudowanym mostkiem. W obydwu przypadkach sprawdzi się także silikonowy biustonosz samonośny.

Wybierając stanik do sukni ślubnej należy pamiętać także o tym, że powinien być on dobrze dopasowany zarówno pod względem rozmiaru jak i koloru. Jeśli suknia ma klasyczny krój, idealna będzie koronkowa bielizna ślubna w kolorze białym. Z kolei przy bardziej dopasowanych kreacjach wykonanych z cienkiego, delikatnego materiału o wiele lepiej będzie wyglądał gładki biustonosz w kolorze cielistym.

Pomimo faktu, że okres przedślubnych przygotowań potrafi mocno obciążyć nasz budżet, przy wyborze tak istotnej rzeczy jaką jest bielizna ślubna nie powinnyśmy kierować się ceną tylko stawiać na produkty wysokiej jakości. Idealny biustonosz do ślubu to taki, w którym panna młoda prezentuje się atrakcyjnie i zarazem czuje się komfortowo, dlatego powinien być to zakup przemyślany, którego nie warto odkładać na ostatnią chwilę.

biustonosz ślubny biustonosz do ślubu biustonosz do sukni bez pleców biustonosz ślubny

Zostaw odpowiedź

* Imię:
* E-mail: (Nie opublikowano)
   Strona: (Site url withhttp://)
* Komentarz: