Jak dobrać bieliznę do typu urody?

Jak dobrać bieliznę do typu urody?

Bielizna jest najbliższym ciału elementem ubioru. Mimo, że na co dzień niewidoczna, potrafi w niezwykły sposób dodać pewności siebie i sprawić, że czujemy się wyjątkowo i atrakcyjnie. Jeśli dopasujemy ją do naszego typu urody, jeszcze lepiej spełni swoją rolę.

Zdaniem stylistów wyróżniamy cztery podstawowe typy urody kobiecej, które reprezentują poszczególne pory roku: wiosnę, lato, jesień i zimę. Główne kryteria, które stanowią o tym, z jaką porą roku możemy się identyfikować to odcień cery, kolor włosów i barwa tęczówki oka.

Typ urody wiosna

Kobiety o typie urody wiosny posiadają jasną cerę o delikatnym, złotym lub brzoskwiniowym odcieniu. Często bywa też lekko zaróżowiona i pokryta piegami. Oczy wiosny najczęściej mają kolor niebieski lub zielony, a źrenica jest wyraźnie oddzielona od tęczówki złotą lub złotobrązową obwódką. Kobieta wiosna jest niezwykle delikatna, dlatego najlepiej pasowała jej będzie romantyczna, koronkowa bielizna w kolorze karmelowym, brzoskwiniowym, koralowym, waniliowym lub w odcieniach bladego błękitu. Subtelne wiosny powinny wystrzegać się natomiast intensywnych odcieni zieleni, czerwieni i czerni.

Typ urody lato

Lato to zdecydowanie najpopularniejszy typ urody w naszym kraju. Skóra kobiet o letnim typie urody jest blada i gładka lub o jasnym, oliwkowym odcieniu. Oczy zazwyczaj są w kolorze brązowym, niebieskim lub szarym, włosy zaś popielate lub brązowe. Kobieta lato korzystnie będzie prezentowała się we wszelkich odcieniach błękitu. Dobrym wyborem jest też jasnoróżowa, koronkowa bielizna połączona z szarością oraz komplety w kolorze orzecha włoskiego, mlecznego brązu, beżu, lawendy, mięty czy pistacji. Panie o tym typie urody powinny natomiast unikać intensywnych, neonowych odcieni.

Typ urody jesień

Typ urody jesień charakteryzuje się jasną, gładką skórą w odcieniu kości słoniowej, złota lub brzoskwini. Oczy mają barwę topazu, brązu, złotego brązu lub zieleni. Kolor włosów jesieni to najczęściej ciepły odcień blondu, rudy, kasztanowy lub brązowy. Paniom o typie urody jesień wyjątkowo dobrze będzie pasowała czerwona, koronkowa bielizna, a także butelkowa zieleń, odcienie oliwki i pomarańczy. Jesienie powinny unikać jasnych, pastelowych kolorów, szczególnie wszelkich odcieni różu.

Typ urody zima

Ostatnim typem urody jest zima. Jasna, porcelanowa skóra, która sprawia wrażenie niemal przezroczystej, oczy o zdecydowanym, intensywnym kolorze ciemnego brązu, zieleni czy niebieskiego oraz ciemne włosy z granatowym lub popielatym połyskiem to cechy charakterystyczne kobiet o zimowym typie urody. Zimy wyjątkowo dobrze będą wyglądały w bieli i czerni, sprawdzi się także czerwona koronkowa bielizna, odcienie szarości, fiolety i butelkowe zielenie. Niewskazane są z kolei ciepłe kolory takie jak pomarańcz, złoto i beż.

Niezależnie od tego czy jesteśmy wiosną, latem, jesienią czy zimą, dobrana do typu urody bielizna pokreśli to, co w nas najpiękniejsze i wydobędzie ukryty blask, jednak najistotniejsze jest to, żeby kolor trafiał w nasz gust. Mając na sobie bieliznę powinnyśmy się czuć atrakcyjnie i zarazem komfortowo, dlatego dobrze czasami zdać się na intuicję i założyć coś, w czym podobamy się sobie najbardziej.

koronkowa bielizna dla blondynki biała bielizna koronkowa czerwona bielizna koronkowa bielizna ecru

Zostaw odpowiedź

* Imię:
* E-mail: (Nie opublikowano)
   Strona: (Site url withhttp://)
* Komentarz: