Jak dobrać strój kąpielowy do rodzaju sylwetki?

Jak dobrać strój kąpielowy do rodzaju sylwetki?

Strój kąpielowy jest niezbędnym elementem garderoby każdej kobiety. Odpowiednio dobrany fason kostiumu potrafi ukryć niedoskonałości sylwetki i sprytnie wyeksponować jej atuty. Na rynku dostępne są różnego rodzaju stroje kąpielowe: wyszczuplające kostiumy jednoczęściowe, bikini, monokini, tankini. To, w jakim modelu będziemy dobrze się prezentowały w dużej mierze zależy od rodzaju sylwetki, dlatego pierwszym krokiem do wyboru idealnego kostiumu jest określenie jaki mamy typ figury.

Figura typu jabłko

Panie o figurze typu jabłko z reguły mają większy biust, szerokie ramiona i mało zaznaczoną talię. Nogi są szczupłe, biodra wąskie a pośladki płaskie. Jeśli dodać do tego wystający brzuszek mamy pełną charakterystykę tego typu sylwetki. Przy figurze typu jabłko najlepszy będzie strój kąpielowy, który odwróci uwagę od tego, czego mamy zbyt dużo i skieruje spojrzenia na nasze największe atuty. W tym przypadku idealnie sprawdzi się kostium jednoczęściowy lub tankini. Panie o tym typie sylwetki powinny zdecydowanie unikać biodrówek i stawiać na modele o bardziej wyciętym dole, które optycznie wydłużą nogi. Dobrym rozwiązaniem będzie także wiązany na szyi strój, który optycznie wysmukli górne partie sylwetki. Na rynku dostępne są także stroje kąpielowe jednoczęściow wyszczuplające, które posiadają specjalną wstawkę z podwójnie szytego materiału, która działa niczym modelujący gorset. Przy figurze typu jabłko najlepsze będą kostiumy jednoczęściowe w pionowe linie, które stworzą wrażenie smuklejszej sylwetki. Panie o tym typie figury powinny zdecydowanie unikać metalicznych kolorów, błyszczących materiałów i dużych wzorów w okolicy brzucha.

Figura typu gruszka

Panie w typie gruszki w przeciwieństwie do jabłek są szczuplejsze u góry i masywniejsze na dole. Niewielki biust, szerokie biodra, duża pupa i uda to cechy charakterystyczne sylwetki typu gruszka. Idealny strój kąpielowy jednoczęściowy i dwuczęściowy w tym przypadku to taki, który pomoże zneutralizować dysproporcje między górną i dolną częścią ciała. Najlepiej sprawdzi się tu góra stroju w jasnym kolorze, ozdobiona dodatkowo falbankami lub cekinami i stonowany dół. Taki zabieg pomoże odwrócić uwagę od dolnych partii ciała, których nie chcemy zbytnio eksponować. Panie o typie figury gruszki powinny bezwzględnie unikać kostiumów, których dół jest wiązany po bokach, gdyż stworzy to wrażenie jeszcze szerszych bioder.

Figura typu papryka

Brak wyraźnego wcięcia w talii i ramiona o takiej samej szerokości co biodra to klasyczny przykład typu figury określanej mianem papryki. Posiadaczki chłopięcej sylwetki powinny zrezygnować z zabudowanych kostiumów jednoczęściowych. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się stroje mocno wycięte po bokach zwane monokini. Nadadzą one sylwetce kobiecego kształtu i optycznie uwidocznią talię. Najlepsze stroje dwuczęściowe dla pań o figurze papryki to takie, które posiadają usztywniane biustonosze typu push up, najlepiej wykonane z wzorzystego lub połyskującego materiału. Sprawdzą się też wszelkiego rodzaju hafty, marszczenia i falbanki.

Figura typu klepsydra

Typ figury klepsydra charakteryzuje się wyważonymi proporcjami i widocznym wcięciem w talii. Panie o takiej sylwetce z reguły nie mają zbyt dużego problemu z doborem stroju, gdyż praktycznie w każdym modelu wyglądają dobrze. Przy większym rozmiarze biustu warto zwrócić uwagę na biustonosze, które odpowiednio podtrzymują piersi, z kolei panie o drobniejszej sylwetce z powodzeniem mogą nosić nawet najbardziej skąpie bikini. Idealny kostium jednoczęściowy dla klepsydry to taki, który dodatkowo podkreśli talię. Należy unikać natomiast łączenia mocno wzorzystej góry z jednolitym dołem, gdyż może to zaburzyć proporcje sylwetki.

Idealny strój kąpielowy to taki, który pomoże wyeksponować atuty figury i odwrócić uwagę od ewentualnych mankamentów, dlatego warto sięgać fasony dopasowane do określonego rodzaju sylwetki. Niezależnie od tego czy jesteśmy typem jabłka, gruszki, papryki lub klepsydry nasz strój kąpielowy powinien być dobrze dobrany pod względem rozmiaru. Niezwykle istotny jest także materiał, z którego został uszyty kostium. W tym przypadku warto zawsze sięgać po produkty wysokiej jakości, które posłużą nam zdecydowanie dłużej niż jeden sezon.

strój jednoczęściowy bikini strój dwuczęściowy tankini

Zostaw odpowiedź

* Imię:
* E-mail: (Nie opublikowano)
   Strona: (Site url withhttp://)
* Komentarz:
Type Code